TESİSAT UYGULAMALARI

Doğalgaz

Doğalgaz

Hava Vakum

Mekanik

CAt

sayaclar

Donmuş Su

Sıhhi Tesisat


Artık eski tesisatlarınızın yerine; yeni, modern ve sisteme uygun tesisatlar ile evinize değer katabilirsiniz.Ödeme koşullarımız sayesinde artık bu estetik ortamlara ulaşmak, artık hiç zor değil. Sıhhi Tesisat sayesinde evinizin ya da iş yerinizin iç mekan tesisatlarını kolayca değiştirerek, mekanınızın en güzel görüntüsüne sahip olabilirsiniz.


 • Hava ve vakum tesisatı
 • Asma tavan arası sıhhi tesisat
 • Sessiz kanal (izolasyonlu) tesisat
 • Mobil Tesisat
 • Koku önleyici sıhhi tesisat

 • Doğalgaz Tesisatı


 • Doğalgaz Ocak tesisatı
 • Daire içi gaz tesisatı
 • Sanayi tipi gaz tesisatı

 • Kalorifer Tesisatı


 • Merkezi ve bireysel ısıtma sistemi
 • Yerden ısıtma sistemi kurulumu
 • Taahhüt, tadilat ve tamirat
 • Kalorifer sistemleri yıkama ve temizlik
 • Petek temizliği ve Purjör montajı

 • Hava Vakum Tesisatı


  Fabrikalarda, Tekstil Atölyelerinde, İmalathanelerde ve Makine parkurlarında ihtiyaç olan hava ve vakum tesisatı kurulum hizmeti verilmektedir.


  Kanal Tıkanıklığı


  Genellikle lavabo ve pimaş giderlerinde rastlanır. Banyo lavabo giderlerinde daima süzgeç kullanılmalıdır. Süzgeçlerin olmasına rağmen tıkanıklık oluyorsa zamanla biriken yağlanma atıklar ve kireçlenmeler söz konusu olur. Biz Çayyolu Tesisat olarak Tıkanıklıkları Cihazlarla açarak en etkili ve en pratik çözümlerle hizmet vermekteyiz. Tıkanıklıklar günümüzde teknolojinin yardımıyla sıkıntılı olmaktan çıkmıştır. Kamera ve teknik donanımlarla artık misafirleriniz ya da komşularınıza hiç hissettirmeden çözümlenmektedir. Tüm Tıkanıklık hatta göçük konusunda da Çayyolu Tesisat size yeter.


  Su Kaçağı


  Bunun için en az 6 ay da bir periyodik bakım yapılması gerekir. Su kaçağı musluk, batarya, klozet, eskimiş boru, dirsekler ve contaların ömrünü yitirmesinden oluşur. Burada dikkat edilecek husus zamanı geçmiş batarya-musluk ve flexilerin iç tesisatını ilgilendiren mekanizmaların değiştirilmesidir; yani uygun zamanda ilk belirtileri gördükten sonra yapılmaz ise, parça yerine bütününün değişmesi kaçınılmaz son olacaktır. Bir liralık conta yerine yüzlerce liralık bataryanızdan olmayın. Tüm Ümitköy ve çevresine hizmet veren hızlı mobil Çayyolu Tesisat ekibimizden yardım isteyiniz..


  Tesisat Hakkında Yapılması Gerekenler


  En başta işinin ehli olan usta tesisatçılardan hizmet almalısınız. Peki uzman bir tesisatçıyı nasıl anlarsınız… efendim bu sorunun en kısa cevabı sizi ziyaret eden tesisatçının çantasından bile belli olur; günümüzde bu işe ben ustayım deyip atılan pek çok meslektaşımız oldu, onlara -İzeltaş, Knipex, Solid veya Chrom Vanadium marka bir tane alet gösterir misiniz? diye sorunuz alacağınız cevabın niteliği size doğruyu gösterecektir. Örn. 40 kuruş değerindeki Bir conta değiştirmeye yeltenen tesisatçı uygun ekipmana sahip değilse sadece bir defa değişim yapar ve bataryanızın ömrünü kısaltır çünkü aparatın tırnakları aşınmış olacak ve tekrar sök-tak işlemi yapılamayacaktır. Geçici değil Kalıcı Çözümler için doğru adres ÇAYYOLU TESİSAT’ tır. Tesisatta doğru müdahale olmazsa, Boru, Musluk ve Batarya Kanallarına zarar verilebilir hatta patlatıp her yerin kırılmasına bile yol açabilir..


  Kombi Arızaları


  Kombilerin her yıl genel bakımları yapılmalıdır. Baca temizliği yapılmalıdır,gaz ayarları yapılmalıdır. Sıcak su randımanlı akıp akmadığı kontrol edilmelidir. Üç yollu vananın randımanlı çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Sensörlerin uygun çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.


  Koku Giderme


  Lavabolar genellikle kireçlenme ve atıklardan dolayı zamanla tıkanma aşamasına girer,giderler bu nedenle koku oluşmasına sebep olur. Bunun için uygun akıntının verilerek kokunun oluşmasının engellenmesi gerekir.


  Klozetler


  Klozetlerin iç takımları zamanla ömrünü yitirir. Bunun için yapılacak tek şey klozet iç takımının Çayyolu Tesisat’ ın uzman kadrosu tarafından değiştirilmesidir. İç takımlar zamanla oksitlenir kullanmaz hale gelir. Küflü oksitli su akıtarak klozeti de sarartıp kullanılmaz hale getirir.


  Petekler


  Petekler daha iyi ısınması için havalarının alınması gerekir. Tesisata göre en uygun kalorifer Peteğine otomatik purjör takılmalıdır. Sıhhi tesisatın tüm kanalları ve kalorifer peteklerinin içleri detaylı temizlenmelidir. Bakım ve temizliklerden sonra, bağlantılar kontrol edilmelidir. Bütün bu saydıklarımızın hangisi yapıldı hangisi yapılmadı endişesini yaşamamak için Çayyolu Tesisat’ ı tercih etmek size huzur verecektir.


  Donan Sayaçlar


  Donan sayaçlar için kesinlikle önceden tedbir alınması gerekir. Özel kaplamalar soğuk ve donmalara dayanıklı ürünler. Buna rağmen donan sayaçlarda ve borularda ateşle ısıtma uygulanmamalıdır. Vurma kırma yapılmamalıdır. Teknik donanımla bu olay çok basit ve kolaydır. Anında çözüm imkanları vardır.